Bu yılın ilk yarısında yaklaşık 700 milyon dolarlık Mobilya ihracatı gerçekleştiren Mobilya sektörünün yılsonu hedefi ise 2 milyar dolar.

 

Bu yıl 30’uncusu düzenlenen  MODEF Expo, ‘Mobilyanın Başkenti’ İnegöl’de başladı. Yurtiçinden ve yurtdışından yoğun katılımın gerçekleştiği mobilya fuarına bu yıl da katılımcı sayısı beklenenin üzerinde gerçekleşti.

Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tever, MODEF Expo’nun ilk gününde verdiği yemekle sektör temsilcilerini fuar katılımcılarını biraraya getirdi. Yemekte Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Ticaret Odası Başkanı İnrahim Burkay yer aldı.

400 kişinin yer aldığı yemekte bir konuşma yapan Abdullah Tever, ihracat ve sektörün tanıtımı konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Tever, sektörün hedeflerini şöyle sıraladı:

"2008 yılında Ekonomi Bakanlığı ile ortak olarak yaptığımız istişare toplantıları sonrasında 2023 İhracat Stratejisi oluturuldu. 500 milyar dolarlık Türkiye hedefi içererisinde o gün bir araya geldiğimiz arakadaşlarımızla mobilya sektörü ihracat hedefimizi 6 milyar dolar olarak belirlemiştik. Bu hedefe giden yolda yıllık ve 5 yıllık hedefimiz bugün itibari ile realize olmuş durumda. 2013 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 700 milyon dolarlık mobilya ihracatı gerçekleştiren sektörümüz yıl sonuna kadar 2 milyar dolarlık hedef için çalışmalarına devam ediyor."


Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise, Türkiye’de mobilya deyince ilk akla gelen merkezlerden bir tanesinin İnegöl olduğunu vurgulayarak,” İnegöl son yıllarda yapmış olduğu ataklarla başarılarını yeniden perçinledi. Bu fuarı sektör için, İnegöl için ve Bursa için önemsiyoruz. Pastayı büyütmemiz gerekiyor. Bunun için çok çalışmamız lazım. İnegöl artık tasarım yapan bir merkez haline gelmeli. Dünya mobilya sektörünü MODEF’e çekmek için çok çalışmamız lazım” dedi.

Kaynak: hurriyet

Yorum Gönder

 

MSTEKNO

Uzman ekibimizle en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde vermek için özveriyle çalışmaya devam ediyoruz. Tedarik sürecinde oluşabilecek aksaklıkların üstesinden gelebilmek için yoğun bir tempo ve organize edilmiş iş gücümüzle memnuniyetiniz için planlama yapıyoruz.

İletişim

  • Telefon : (0224) 341 10 16
  • Gsm : (0507) 861 9009
  • Fax : (0224) 341 10 17
  • Mail : info@mstekno.com

Foto Galeri

© Copyright www.mstekno.com Her türlü hakkı saklıdır.